Festival Šrí Krišna Džanmáštamí & Šríla Prabhupáda Vjása-púdžá (Proběhlo)

Srdečně Vás zveme na dvoudenní festival Šrí Krišna Džanmáštamí & Vjása-púdžá Šríly Prabhupády.

Vzácnými hosty festivalu budou: Šríman Džaj Gurudév dás Adhikárí (žák Šríly Prabhupády), Šríman Válmíki dás Brahmačárí, Móndákiní déví dásí (žákyně Šríly Prabhupády) a cca třináct brahmačárích z Harinám sankírtanové skupiny „Karavan Šríly Prabhupády“.

Pro snadnější organizaci festivalu prosíme o vaši registraci:
https://bit.ly/Janmastami2022FKD
Děkujeme.

Šríman Válmíki dás Brahmačárí

Válmíki dás se připojil k hnutí Hare Krišna před více než 20 lety. Studoval v brahmačárí ášramu v Omsku. V roce 2008 byl zasvěcen Čaitanja Čandra Čaranou Prabhuem. Od té doby aktivně káže po celém světě. Od roku 2009 pořádá každoroční harinámové kázání pro oddané a začátečníky. V roce 2019 převzal odpovědnost za uctívání velkých Božstev Panča Tattva. V roce 2021 zorganizoval „Prabhupádův karavan“ v Rusku. Aktivně se připravuje na přijetí řádu sannjás.

Šrímatí Móndákiní déví dásí

Šrímatí Móndákiní studovala na pařížské univerzitě Sorbonna. Zajímala se o otázku Boha v různých civilizacích a kulturách a snažila se najít smysl života. Zklamaná hmotným životem toužila po duchovním mistrovi a velmi ho dychtila najít.

V Londýně, v Bury Place, se poprvé setkala se svým duchovním mistrem Šrílou Prabhupádou, v jehož misi je aktivně zapojena dodnes. Na pokyn Šríly Prabhupády odjela do Sovětského svazu v období železné opony a šířila vědomí Krišny.

V současné době cestuje po celém světě, káže vědu o duši a umožňuje lidem poznat sebe sama a stát se šťastnými.

Šríman Džaj Gurudév dás Adhikárí během festivalu Šrí Krišna Džanmáštamí představí další díl audio knihy „Krásný Bhágavatam“. Jedná se o 4. díl, který má název: „Vyprávění o Mahárádžovi Dhruvovi“. K zakoupení zde: https://www.audiolibrix.com/cs/Directory/Book/11489/Audiokniha-Krasny-Bhagavatam-dil-4-Ruzni-autori