O nás

Farma Krišnův dvůr je jedním z hlavních středisek Mezinárodní společnosti pro vědomí Krišny, Hnutí Hare Krišna (ISKCON) v ČR. Naším mottem je „Jednoduché žití, hluboké myšlení„. Tuto myšlenku jsme převzali od zakladatele-áčárji ISKCONu A.Č. Bhaktivédánty Svámího Prabhupády, který od začátku svého působení na Západě, od roku 1965, velice povzbuzoval a inspiroval oddané Krišny k zakládání farmářských komunit po celém světě.

V současné době žije na farmě Krišnův dvůr trvale cca deset dospělých osob a dvě děti. Další část komunity tvoří rodiny s dětmi žijící v blízkém okolí. Celkem cca čtřicet dospělých a dvacet tři dětí.

Jsme otevřeni s kýmkoliv sdílet naši životní filozofii, která se zakládá na Védách, staroindických duchovních textech.

Rádi přivítáme jakékoliv další zájemce, kteří by nám chtěli pomoct s rozvojem projektu farmy. Nabízíme celou škálu zajímavých aktivit včetně zemědělství, práce se péče o krávy, práci s volky a koňmi, mletí mouky na kamenném mlýně, pěstování zeleniny, včelaření, stavební práce, práci se dřevem, kovářství, uměleckou tvorbu, vaření, přednášky a vzdělávací programy, domácí vzdělávání a výchovu dětí, kulturní akce a festivaly a mnohé další.

Ať už jste jen zvídavý návštěvník nebo vážný zájemce o bhakti-jógu, všichni jste srdečně vítáni. Hare Krišna.