Festival Gaura-púrnimá (Proběhlo)

Kdy: 9. 3. 2020  
Kde: Farma Krišnův dvůr

Vzácní hosté: Madan Móhan dás (z Ruska).

Srdečně vás všechny zveme na festival Gaura-púrnimá – den příchodu Šrí Čaitanji Maháprabhua – nejmilostivější podoby Nejvyššího Pána, který přišel do tohoto světa před více než 500 lety, aby projevil své Božské zábavy.

Pojďte s námi oslavovat Gaurángu Maháprabhua, Zlatého Avatára tohoto věku Kali, který se svými společníky započal sankírtanovou misi – zpívání svatých jmen Boha:

Hare Krišna Hare Krišna
Krišna Krišna Hare Hare
Hare Ráma Hare Ráma
Ráma Ráma Hare Hare

pro blaho všech podmíněných duší v tomto světě.

Na farmě budeme slavit od časných ranních hodin. Můžete se těšit na spoustu zpívání, tancování, vyprávění příběhů, speciální daršan Božstev v nových nádherných šatech, abhišek (obřadnou koupel Božstev), divadelní představení a mnoho dalšího.

Festival vyvrcholí večerním obřadem sandhja-árati a velkou hostinou.

Gaura-púrnimá festival je velkou příležitostí pro zapojení se do mnoha různých služeb (viz. text níže) pro potěšení Nejvyššího Pána ve společnosti ostatních vaišnavů.

Během celého dne se budou Božstvům nabízet různé obětiny v podobě lahodných jídel, květin a mnoha dalších dárků. Dle vlastní inspirace můžete přivézt také svůj vlastní dárek.

Těšíme se na Vás! Hare Krišna.


PROGRAM FESTIVALU
 
4:30 Mangala árati
7:30 Vítání Božstev
8:15 Přednáška (Madan Móhan dás – z Ruska)
9:30 Kírtan (zahřátí před Harinámem)
10:25 Odjezd na Harinám
11:00 Harinám v Benešově (do 12:00)
13:00 Gaura Kathá (Madan Móhan dás)
14:00 Vystoupení dětí (kírtan, mridanga)
14:30 Gaura Kathá 
15:30 Abhišek 
17:00 Sandjá árati
17:45 Transcendentální hostina(Program se může ještě změnit. O zásadních změnách vás budeme informovat.)
 

GAURA PÚRNIMÁ JE ZA DVEŘMI, ZAPOJTE SE!
 
Těšíte se na Gaura Púrnimu? My ano, a proto už pilně pracujeme na programu a organizaci festivalu.
Máte-li chuť a inspiraci zapojit se do příprav nebo jakkoliv jinak podpořit festival, nyní je vhodná chvíle dát nám o tom vědět. Připravit festival je spousta práce a proto každá ruka přiložena k dílu bude cenná.
 
Vytvořili jsme on-line tabulku služeb, kde všichni přehledně uvidíme, kdo s čím pomáhá. Ti z vás, kteří s ní mají již zkušenosti, můžete se sami do tabulky zapsat. Mnohé z vás v nejbližších dnech oslovíme osobně.
 
SPONZORING
 
Také nabízíme možnost finančně podpořit festival anebo jeho části, například šaty pro Božstva, hostina, výzdoba apod. Abyste měli lepší představu o nákladech, uvádíme tento odhad rozpočtu:
 
Květiny na girlandy 3 000 Kč
Výzdoba oltáře 2 800 Kč
Nové šaty pro Božstva 4 000 Kč
Abhišek 2 000 Kč
Potraviny na hostinu 7 500 Kč
 
Pokud už nyní víte, kterou část byste rádi zasponzorovali, neváhejte se na nás kdykoliv obrátit.
 

Předem moc děkujeme za vaši pomoc. Bez ní by festival nebyl tím, co je teď.


VZÁCNÍ HOSTÉ FESTIVALU

Madan Móhan dás je žákem Mukundy Gósvámího. S hnutím Hare Krišna se seznámil v roce 1991 v Petrohradu, během svých studijí na univerzitě. Dnes je jedním z lídrů hnutí Hare Krišna v Rusku. Dlouhá léta byl zodpovědný za vztahy s veřejností, zúčastňoval se mezináboženských dialogů, měl na starosti komunikaci s vládními představiteli jak v Rusku, tak i v Indii. Od roku 2005 do 2009 žil ve Vrindávanu na Góvardhanu, kde studoval sánskrit pod vedením Gopíparanadhany prabhua (ACBSP). V době války v Čečensku byl nějakou dobu součastí týmu Food For Life. Dlouhá léta slouží jako osobní služebník Nirandžany Svámího během kazatelských cest v rusky mluvicích zemích. Madan Móhan dás je velice zralý a pokorný vaišnava, brahmačárí a učenec.