Slunce, jaro, hostina na čerstvém vzduchu…

Neděle, 22.4.2018, farma Krišnův dvůr.

S příchodem teplých slunných dní se návštěvnost nedělních programů na farmě zvětšuje. Na své projížďce z Čerčan k nám dorazila skupina cyklistů, další hosté přijeli z Prahy a někteří dokonce až z Argentiny! Hare Krišna kírtan – společné zpívání Hare Krišna mahámantry, roztancoval většinu přítomných hostů a dětí. Panovala velice radostná atmosféra.

  

O filozofii Bhagavad-gíty a védských písem přednášel vzácný host Ašvahari dás, jeden z prvních oddaných Krišny v České republice, který se k hnutí Hare Krišna připojil před rokem 1989, v dobách totality, a který se stále významným způsobem podílí na misionářských činnostech hnutí.

  

Zlatým hřebem nedělního programu byla velká vegetariánská hostina sestávající z několika slaných a sladkých chodů, jako například zapékané brambory s rajčaty, paprikou a panýrem (domácím sýrem), raita z červené řepy, rýže basmati, smažené celozrné chipsy, banánový šríkand, velice oblíbené sladké kuličky gulab džamuny…

  

Po hostině se zpívalo, přátelsky diskutovalo na trávě, proběhla prohlídka farmy s průvodcem a byla příležitost nakoupit si místní farmářské produkty.

(text & foto: Prija-kírti dás)

Více fotografií zde:
Neděle na farmě (22.4.2018)