Jaký byl Dětský den na farmě?

V sobotu 16. června se na farmě Krišnův dvůr konal další dětský den. Po inspirující přednášce Prithu prabhua a lahodné snídani jsme se ukryli do různých koutů farmy, abychom se tam přestrojili za hrdiny Šrímad Bhágavatamu.

Lóka Saranga prabhu, ve zlatém vyšívaném kabátci, přivítal na trávníku u mlýna na tři desítky malých vaišnavů spolu s jejich rodiči. Na scénu pak zval jednotlivé účinkující a ostatní měli uhodnout, o jakou postavu z písem se jedná.

Na jevišti se objevily tři Šrímatí Rádhárání, dva Krišnové, tři Ardžunové, Pán Balarám, královna Kuntí, dvě Pútany, hrdinové z Rámájany a mnozí další. Po dramatické a vtipné prezentaci se děti rozdělily do skupinek a vyrazily zdolat devět nelehkých úkolů. Dojily vemínko z gumové rukavice, lámaly si hlavičky nad Kimovou hrou, střílely z luku a vyráběly Pána Džagannáta z moduritu. Poznávaly, plazily se a nuda neměla ani kousíček místa, kam by se vetřela.

Všichni pak dostali sladkou medaili a dáreček za statečnost, a když se ozvalo dvojí zatroubení lastury, uháněli jsme všichni pro svoje talíře, které se plnily nektarem v podobě lahodné hostiny.

I přesto, že byla celá akce tak trochu šitá „horkou jehlou“, se nám milostí Krišny a jeho nadšených oddaných podařilo vytvořit veselou duchovní atmosféru 🙂 Když jsou oddaní spokojení, je jistě spokojen i Nejvyšší Pán….a oddaní vypadali spokojeně.


text: Jógamájá déví dásí
foto: Indumatí déví dásí, Prija-kírti dás

Více fotografií zde.